Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021 – wyniki

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki naboru w programie „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”. Dofinansowanie otrzyma pięć bibliotek.

Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021

Celem strategicznym programu jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku.

Przyznane dofinansowania

W tym roku dofinansowanie otrzyma 29 instytucji, w tym pięć bibliotek. Złożono rekordowe 513 wniosków (o ok. 70% więcej niż rok wcześniej). Na popularyzację polszczyzny w ramach programu przeznaczono łącznie milion złotych.

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile – Kocham, lubię, szanuję – 36 000,00 zł
  • Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna – Gwarze mówimy TAK! – 24 000,00 zł
  • Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu – Obczaj ocb! – obrazkowy słownik slangu młodzieżowego – 16 000,00 zł
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle – Ojczysty – taki bystry! – 15 000,00 zł
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach – Pociąg do mowy – edycja 2. – 12 000,00 zł

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie nck.pl

Trwają też nabory do programów „Kultura – Interwencje” oraz „Patriotyzm Jutra”.

Źródło zdjęć: freepik.com