spot_img

Nowe biblioteki – 5 odmienionych obiektów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy

Z początkiem nowego roku rozpocznie się przeprowadzka do nowej siedziby. Mimo, że dotychczasowa biblioteka nie jest daleko, to na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Liczymy, że pierwsze wydarzenia kulturalne odbędą się w pierwszym kwartale 2022. Na budowę nowego obiektu gmina pozyskała środki w wysokości ponad 5,3 mln zł – podał UMiG Pniewy.

Więcej: strona www biblioteki, Biblioteka niebawem otworzy drzwi, fot. UMiG

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

27 grudnia 2021 roku otwarto wyremontowaną Bibliotekę Chełm. Filia WiMBP w Gdańsku przy ul. Dragana 26 zyskała strefę wypoczynkową dla czytelników, odmieniony hol, książkomat oraz Galerię Fotoreporterów im. Macieja Kosycarza.

Więcej: strona www biblioteki

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie ma nową lokalizację. Przestrzeń została już urządzona i zagospodarowana pod potrzeby książnicy.

Więcej: strona www biblioteki, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie w nowej lokalizacji

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie

Kończy się budowa nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Placu Metziga. Roboty budowlane są zakończone, teraz trwa kosmetyka, wszystko czeka na nas i na książki – mówi Andrzej Kuźmiński, dyrektor MBP. Galerię zdjęć budynku można zobaczyć w lokalnym serwisie.

Więcej: strona www biblioteki, Nowa biblioteka prawie gotowa

Biblioteka Miejska w Łodzi

Za 150 tys. złotych wyremontowano i wyposażono filię biblioteczną Tatarak w Łodzi. Na czytelników przygotowano 9 tys. książek i audiobooków. Zdjęcia i szczegóły tutaj.

Więcej: strona www biblioteki, fot. lead BM Łódź