spot_img

Tatarak – kolejna nowa biblioteka w Łodzi

Za 150 tys. złotych wyremontowano i wyposażono filię biblioteczną Tatarak w Łodzi. Na czytelników przygotowano 9 tys. książek i audiobooków.

Oprócz bogatego księgozbioru zgromadzonego w budynku przy ulicy Turoszowskiej 9a na powierzchni niemal 200 m2, nowa filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi posiada miejsca do swobodnej pracy i odpoczynku. Wnętrze biblioteki utrzymano w stonowanej kolorystyce zieleni. Dodatkową atrakcją filii jest zielony skwerek, znajdujący się na tyłach budynku, który pozwoli na organizację różnego rodzaju zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.


W bibliotece wyznaczone zostały osobne przestrzenie do aktywności dla dzieci oraz młodzieży. Pokój dziecięcy, z meblami dostosowanymi do wzrostu i upodobań ich użytkowników, dodatkowo wyposażony jest w miękkie puffy i sprzęty wspierające małą motorykę. Duży stół w pokoju młodzieżowym zapewni młodym czytelnikom możliwość odrabiania lekcji i przygotowywania projektów szkolnych w zacisznym miejscu.

Będzie to miejsce rodzinne, w którym można rozwijać swoje zainteresowania, wziąć udział w warsztatach i różnego typu zajęciach, spotkać się ze znajomymi czy sąsiadami lub po prostu odpocząć z książką. Jednym z celów Tataraka jest wspieranie inicjatyw lokalnych i sąsiedzkich oraz szkolnych projektów. 

Tatarak będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–19.00.

Zobacz inne nowe biblioteki!


Źródło zdjęć: mat.pras.