Inscenizacja uczniów gnieźnieńskiej szkoły i spotkanie autorskie z wyjątkowym gościem

Szkoła Podstawowa nr 10 w Gnieźnie podzieliła się z czytelnikami Lustra Biblioteki relacją z wydarzenia, które zorganizowała bibliotekarka Agnieszka Ziebarth.

– Nasza szkoła bardzo angażuje się w rozwój i promocję czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej i przedszkolnej. Wydarzenie, które zorganizowaliśmy z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania było spektakularne i angażowało całą społeczność szkolną. Wystawiliśmy wzruszające przedstawienie teatralne na podstawie książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej z obecnością prezydenta miasta i dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Aktorami byli nasi wspaniali uczniowie. Po przedstawieniu odbyła się rozmowa z profesor Joanną Papuzińską i jej synem Antonim Beksiakiem – mówi Agnieszka Ziebarth.

Były pamiątkowe pieczątki i autografy. Zachęcam również do obejrzenia filmu z wydarzenia, gdzie Joanna Papuzińska zdradza, jakie metody są najskuteczniejsze, by namawiać dzieci do czytania.

Źródło zdjęć: freepik.com