spot_img

Bezpłatne audiobooki na Dzień Głośnego Czytania i nie tylko

Dziś obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Idealnym prezentem będą z pewnością audiobooki. Zachęcam do udostępniania informacji i linków na stronach internetowych oraz w social mediach bibliotek.

Bezpłatne audiobooki w polona.pl

70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej polona.pl to gratka dla miłośników książek słuchanych. Wybrano utwory, które dotychczas nie były dostępne w postaci audiobooka. Wśród propozycji klasyka literatury polskiej, książki dla najmłodszych, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy (Antoine de Saint-Exupéry, Jules Verne, George Gordon Byron, Charles Dickens). W polona.pl można posłuchać dzieł m.in. Ignacego Krasickiego, Joanny Papuzińskiej, Janusza Korczaka, Bolesława Leśmiana, Gabrieli Zapolskiej, Elizy Orzeszkowej, Josepha Conrada, Brunona Schulza, Stefana Żeromskiego.

Kaszëbôjczi Aùdioknéga

Kaszëbôjczi, czyli Kaszubajki to audiobook przygotowany w języku polskim i kaszubskim. Przybliża kulturę i wierzenia kaszubskie, ale jest również narzędziem do poznania tego języka. Wśród bajek dla dzieci można posłuchać o stworach, które rezydują na Kaszubach, więc nie zabraknie: Jablona, co jabłka podkrada czy Mory, co ludziom spać nie daje i wielu innych.

Wygraj książki dla biblioteki!

1. Zrób zdjęcie interpretujące, czym jest lub może być tytułowy „Kapelusz opowieści”.

2. Do zdjęcia dołącz krótki podpis.

3. Wyślij zgłoszenie do 30 września 2021 roku do godz. 21.00 na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl zgodnie z załącznikiem nr 1 do regulaminu.

4. Wygraj zestaw dwóch książek: „Kapelusz opowieści” i „Kociołek opowieści”.


Źródło zdjęć: freepik.com