Kapelusz opowieści – fotokonkurs dla bibliotek

Jak wciągnąć dzieci w świat opowieści i jednocześnie przemycić wiedzę o gatunkach literackich? Wystarczy odkryć „Kapelusz opowieści”! To gruba, pięknie ilustrowana książka, która sprawdzi się na każdych lekcjach bibliotecznych i rodzinnych spotkaniach w bibliotece. Poleca Lustro Biblioteki jako patron książki.

Nowy tytuł z serii „Poczytaj ze mną” to kolejna wyjątkowa propozycja od wydawnictwa Harper Collins. To już druga taka księga opowieści z serii, która weszła szturmem na rynek wydawniczy. Pierwsza „Kociołek opowieści” zainspirowała do wykonywania zakładek do książek.

Każda opowieść w nowym tomie nadaje się do wspólnego czytania i pozwala małym odkrywcom na przeżywanie emocji towarzyszących lekturze. Dzieci wsłuchując się lub czytając samodzielnie „Kapelusz opowieści” przenoszą się do bogatego świata utworów literackich, których historie napisali polscy pisarze, a o stronę wizualną zadbali wspaniali ilustratorzy. W zbiorze „Kapelusza opowieści” znalazły się:

• czarowna baśń o smokach i trudnej sztuce akceptacji odmienności (Baśń o świętym spokoju)
  • magiczne fantasy o krainie dęboludów (Pan od angielskiego)
  • poruszający reportaż o chłopcu, który pokonał strach, aby pomóc pieskowi w potrzebie (Na ratunek Karuzeli)
  • pouczający dziennik o archeologu dokonującym niezwykłego odkrycia (Tropem jeźdźca na słoniu)
  • wzruszająca przygoda o odważnym strażaku i dziewczynce, która kochała zwierzęta (Strażak Lulek)
  • zagadkowy kryminał o rezolutnej uczennicy, która opanowała sztukę dedukcji i schwytała sprawcę (Różowe babeczki)
  • kosmiczna przygoda o chłopcu, bliźniaczych smokach i księżycowej dziewczynce (Kuba, smok i kosmiczny bałagan).

Konkurs dla bibliotek

1. Zrób zdjęcie interpretujące, czym jest lub może być tytułowy „Kapelusz opowieści”.

2. Do zdjęcia dołącz krótki podpis.

3. Wyślij zgłoszenie do 30 września 2021 roku do godz. 21.00 na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl zgodnie z załącznikiem nr 1 do regulaminu.

4. Wygraj zestaw dwóch książek: „Kapelusz opowieści” i „Kociołek opowieści”.

Wydawnictwo Harper Collins ufundowało aż 10 zestawów!