spot_img

Pudełko pełne książek – akcja biblioteki dla przedszkoli

Biblioteka w Szczytnie kontynuuje współpracę z lokalnymi przedszkolami. W ramach akcji „Pudełko pełne książek” zainteresowane przedszkola otrzymują pudełko tematyczne wypełnione książkami, audiobookami i czasopismami.

Zamówione tematycznie książki są dopełnieniem realizacji bieżących tematów zajęć, a jednocześnie umożliwiają dzieciom stały kontakt z biblioteką. Dodatkową atrakcją jest fakt, że książkową paczkę specjalnie dla dzieci pakuje biblioteczna maskotka – kot Bibliofacy. Każda grupa przedszkolna otrzymuje również list od Bibliofacego, który zawiera podziękowania oraz biblioteczne pozdrowienia. Za wybór lektur i innych materiałów odpowiada Oddział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej biblioteki głównej oraz filia nr 2.

– Nasza akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, w grupach przedszkolnych powstały specjalne biblioteczki, kąciki czytelnicze do których dostęp mają wszystkie dzieci. Kot Bibliofacy już zaciera łapki i pakuje kolejne książkowe paczki – mówi Dorota Farjan z biblioteki.

Współpracujące przedszkola w mediach społecznościowych dzielą się zdjęciami z otwarcia pudełek, co ma na celu promocję projektu oraz zachęcenie do odwiedzenia biblioteki.

Źródło zdjęć: MBP w Szczytnie, mat.pras.