Biblioteka z perspektywami – fotograficzny projekt MBP w Koninie

Jak stworzyć niecodzienne zdjęcia? Dzięki zabawie z perspektywą Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie pokazuje odmienne podejście do promocji czytania.

Biblioteka z perspektywami

Bibliotekarze wraz ze swoją dyrekcją stworzyli projekt, który może być inspiracją dla innych na ciekawą sesję zdjęciową w bibliotece. Zwykła zabawa z perspektywą pozwoliła stworzyć zdjęcia, które pokazują inną stronę literatury.

– „Biblioteka z perspektywami” to projekt który pokazuje, jak bardzo ekscytujące, niezwykłe, ale i dziwne – w tym pozytywnym słowa znaczeniu – może być czytanie. Oprócz tego, że jest niesłychanie pociągające i wciągające, to chwilami może przerażać przepaściami doznań, aby po chwili na luzie wpłynąć w spokojniejsze literackie wody – zdradza Damian Kruczkowski, dyrektor biblioteki. – Literatura dźwiga bagaż wrażeń, wiedzy, doświadczeń, który tylko pozornie może przysparzać trudności, bo tak naprawdę zawsze sprawia, że naszym udziałem staje się niezwykła lekkość bytu, rodem z „Jeziora Łabędziego” – dodaje.

Źródło zdjęć: mat.pras. Emilia Guźnik