Edukacja kulturalna – wyniki programu MKDNiS

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał dofinansowania w programie „Edukacja kulturalna”. W 2021 roku dofinansowania otrzymały cztery projekty zgłoszone przez biblioteki.

Edukacja kulturalna

Celem programu jest wspieranie zadań z zakresu edukacji kulturalnej, ważnych dla rozwoju kapitału społecznego.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu – Bajki Robotów. Kreatywnie – 30 000,00 zł
  • Biblioteka Raczyńskich – CZYTATY na pięciolinii – 30 000,00 zł
  • Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu – Czułość. Odnaleźć znaczenie słów – 30 000,00 zł
  • Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu – W świecie Waleriana Borowczyka – 30 000,00 zł

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kulturaisport.

Odwołania

Odwołania można składać do 4 kwietnia 2021 r.

300 bibliotek cyfrowych

Odkrywaj skarby w ponad 200 bibliotekach cyfrowych w Polsce i prawie 100 innych na świecie! Zobacz wszystkie tutaj.

Źródło zdjęć: freepik.com