spot_img

Dolina Muminków we włocławskiej bibliotece

Kto z nas w dzieciństwie nie czytał wspólnie z rodzicami Muminków? Kto nie pamięta przygód Muminków, Małej Mi, Włóczykija, Buki i innych postaci? Właśnie kraina Muminków stała się pretekstem do stworzenia ciekawej makiety z krainą Muminków we włocławskiej bibliotece.

Dolina Muminków w bibliotece

Makieta została stworzona w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką”. Do projektu zaangażowano 55 osób, które pracowało łącznie przez 120 godzin w ciągu 42 dni. Model ma wymiary 160 cm na 80 cm. Wszystkie elementy dioramy zostały stworzone samodzielnie, nie licząc samych Muminków. W projekcie postawiono na detale, dzięki czemu udało się osiągnąć efekt przyciągający uwagę.

Wspólny jubileusz

– Inspiracją do stworzenia literackiej, bajecznej krainy zwanej Doliną Muminków, była wyspa Klovharu w Zatoce Fińskiej, na której przez prawie 30 lat autorka spędzała każde lato. Makieta Doliny Muminków powstała w 2020 roku w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tym też roku swój jubileusz 75-lecia obchodziła, nie tylko nasza biblioteka, ale również pierwsze wydanie książki o Muminkach „Małe trolle i duża powódź” – mówi Katarzyna Pawlak z dział promocji biblioteki.

Źródło zdjęc: mat.pras.