Jubileuszowy Ranking Bibliotek 2020

To już 10. odsłona rankingu najlepszych bibliotek w Polsce. Jubileuszową edycję wygrało Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów. Na podium znalazły się też Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin. Lustro Biblioteki składa każdej bibliotece gratulacje.

Celem rankingu Instytutu Książki i „Rzeczpospolitej” jest nagrodzenie najlepszych bibliotek w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Więcej informacji o Rankingu Bibliotek i pełne zestawienie laureatów są dostępne w artykule „Rzeczypospolitej” oraz na stronie internetowej Instytutu Książki.

Ranking Bibliotek 2020

1. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów
  2. Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach
  3. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego