spot_img

Akcja „Biorę w ciemno!”

„Biorę w ciemno!” to akcja promująca czytelnictwo, którą Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu przeprowadziła w wakacje. Warto o niej wspomnieć i zainspirować innych bibliotekarzy do działania. Akcja odniosła sukces i łącznie wydano 509 pakietów, a w nich 1638 książek!

Pakiety z niespodziankami

By zachęcić mieszkańców Sosnowca do regularnych odwiedzin w bibliotekach, w każdej wypożyczalni przygotowano do odbioru tajemnicze pakiety. W starannie zakrytych paczkach znalazły się książki niespodzianki. Można było je wypożyczyć tylko na podstawie załączonego hasła, myśli przewodniej.

Wśród pakietów znalazły się m.in. takie perełki jak: Lato z noblistami, Włoskie la dolce vita, Mroczne oblicza Meksyku, Rycerze i księżniczki, Gdzie ci mężczyźni, A kuku – trup, Romans na receptę czy Zbrodnia z uśmiechem i wiele innych.

Celem akcji była próba zwiększenia liczby wypożyczanych książek oraz dostarczenie czytelnikom rozrywki. Zabawa spotkała się dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem czytelników. Jak podają organizatorzy:

– Zapakowane z należytą starannością pakiety czystych książek, zareklamowane w ciekawy i oryginalny sposób okazały się dla czytelników (w zasadzie w każdym wieku) nie lada atrakcją. Łącznie wydano 509 pakietów, a w nich 1638 książek!!! Wow!

I nowy książkomat

W Sosnowcu na Porąbce stoi zgrabna i wielozadaniowa Kasia. To nowy książkomat, z którego korzystać mogą mieszkańcy południowych i wschodnich dzielnic Sosnowca.

https://www.facebook.com/mbpsosnowiec/posts/3880913485257494
Źródło zdjęć: MBP Sosnowiec