Poradnik UKD dostępny on-line

Biblioteka Narodowa opublikowała zaktualizowany Poradnik UKD. Publikacja została przygotowana na podstawie tablic Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna: wydanie skrócone dla bieżącej bibliografii narodowej i bibliotek publicznych. Publikacja Konsorcjum UKD nr 102 autoryzowana przez Konsorcjum UKD na podstawie licencji PL2019/01 (tablice skrócone UKD nr 102/2019).

Publikacja ma charakter poradnika przeznaczonego dla bibliotekarzy stosujących Uniwersalną Klasyfikację Dziesiętną. Umieszczono w nim zarówno informacje ogólne, takie jak historia UKD, słownictwo i gramatyka UKD w ujęciu teoretycznym, jak też reguły pragmatyczne, w tym wypadku konkretne rozwiązania praktyczne wypracowane w Bibliotece Narodowej. Poradnik UKD jest bazą wiedzy z zakresu zasad stosowania symboli UKD zgodnie z regułami zapisu pionowego. Przyjęte w nim rozwiązania znajdują zastosowanie przede wszystkim w Urzędowym Wykazie Druków Wydanych w Rzeczypospolitej Polskiej. Przewodniku Bibliograficznym.

Więcej: bn.org.pl

Źródło zdjeć: Biblioteka Narodowa