Nowa usługa SMS w warszawskiej bibliotece

Na czytelników Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy czeka nowa usługa SMS. Z jej pomocą można sterować kontem bibliotecznym i uzyskać informacje o działaniu biblioteki.

Każdy użytkownik posiadający kartę biblioteczną może zalogować się na swoje konto drogą internetową i m.in. sprawdzić jego stan, zrobić nocną rezerwację czy prolongować wypożyczone pozycje. Może również korzystać z aplikacji, a od sierpnia ma także możliwość sterować kontem bibliotecznym przy pomocy komend SMS – wyjaśnia Joanna Braun, p.o. kierownika Działu Promocji Biblioteki. – Automat po numerem telefonu 798 333 727 reaguje na komendy wysyłane przy pomocy SMS-ów. Wysyłając komendy: Pomoc, Konto, Prolongata, Rezerwacje, Rezygnuję, Blokada, Odblokuj i Info możemy otrzymać kompletną potrzebną informację. Po komendzie musimy dodać numer karty, a w przypadku komendy Info – numer placówki – uzupełnia.

Prosta obsługa

Obsługa odbywa się poprzez proste komendy. SMS o treści:

• „Pomoc” – skrótowa informację o usłudze
  • „Konto” – informacja o wypożyczonych pozycjach i ich terminach zwrotu
  • „Prolongata” – przedłużenie termin zwrotu pozycji (o ile jest to możliwe) i użytkownik otrzymuje informacje o nowych terminach
  • „Rezerwacje” – informacja o rezerwacjach, czyli co i do kiedy możemy odebrać z biblioteki
  • „Rezygnuję” – informacja o rezygnacji z odbioru książki
  • Blokada” – blokada karty bibliotecznej, np. w momencie zagubienia
  • „Odblokuj” – zdjęcie blokady z karty bibliotecznej
  • „Info” – informacja o placówce, jej dane adresowe, telefon, godziny otwarcia.

Z numeru telefonu będą również wysyłane regularnie „przypominacze” o zwrocie książek i innych materiałów bibliotecznych.

Źródło zdjęć: freepik.com – katemangostar