spot_img

Inne oblicze książek i bibliotekarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu w ramach projektu „Biblioteka – osobiście” pokazuje inne oblicze książek i bibliotekarzy. Zachęca do odwiedzenia biblioteki i sięgania po książki, przełamuje stereotypy bibliotekarza, angażuje czytelników w działania biblioteki.

Bibliotekarze na fotografiach

W ramach projektu wykonano nietuzinkowe fotografie bibliotekarzy inspirowane książkami. Jest ich siedemnaście.

– Projekt jest autorskim pomysłem, kostiumy pochodzą z prywatnych szaf oraz w dużej mierze z niemal narnijskiej garderoby jednej z naszych bibliotekarek Bożeny Stockiej. Aranżacje zdjęć są wynikiem międzypracowniczych pertraktacji, wszelkie podobieństwo do postaci i treści książek jest całkowicie zamierzone. Fotografie wykonane zostały przez Ewę Cięgowską oraz Iwonę Grabowską z biblioteki – mówi Alicja Rytlewska z czytelni MBP w Świeciu. – Ponadto pracownicy biblioteki na profilu Facebook pokażą siebie „od kuchni”, ujawniając garść osobistych informacji o sobie. Bo bibliotekarz też człowiek, nie samą książką żyje – dodaje.

Dla czytelników przygotowano konkurs i zachęcono do zrobienia własnych zdjęć inspirowanych książkami bądź pochwaleniem się swoją domową biblioteczką.

Wszystkie zdjęcia dostępne są na Facebooku biblioteki.

https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznawSwieciu/posts/3217735658280436
Źródło zdjęć: mat.pras. oraz zgodnie z informacją powyżej.