spot_img

Zaczytana Ławka stanęła pod Pałacem Kultury i Nauki

14 lipca pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanęła zupełnie nowa Zaczytana Ławka. Zachęca przechodniów do poznania nowego programu edukacyjnego, który wykorzystuje książkę jako pretekst do budowania relacji z dzieckiem.

Zaczytane Ławki to oryginalne meble miejskie w kształcie otwartych książek, które są tworzone przez Fundację Zaczytani.org, aby promować działania czytelnicze w Polskich miastach. Wzbudzają zainteresowanie przechodniów i skłaniają do refleksji. Ławka, która właśnie pojawiła się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie to Ławka Nowych Technologii. Zwiastuje rozpoczęcie nowego programu edukacyjnego.

8 września odbędzie się premiera trzech bajek edukacyjnych przeznaczonych dla młodych czytelników w wieku 7-10 lat. Zabawne historie zwierząt wprowadzą czytelników w świat mądrego korzystania z nowych technologii. Edukacja nie jest jednak jedynym celem stworzonych bajek. Do treści dla dzieci dołączony jest szeroki zestaw narzędzi dla rodziców i wychowawców, który pokaże im, jak pracować z książką, aby wykorzystać ją do budowania prawdziwie głębokiej relacji z dzieckiem. Przygotowane przy współpracy z psychologiem treści dodatkowe pozwolą najlepiej wykorzystać potencjał bajki – wskażą tematy do rozmowy, podsuną kilka ćwiczeń, zainspirują do refleksji.

Ławka Nowych Technologii pod PKiN to jedna z trzech Zaczytanych Ławek z tej serii. Pozostałe już wkrótce staną w innych miastach. Na tronie bit.ly/Lawka_Nowych_Technologii można zapisać się na listę mailingową, aby 8 września otrzymać elektronicznie bezpłatny zestaw bajek wraz z narzędziami do pracy z nimi.

Źródło zdjeć: Fundacja Zaczytani.org, mat.pras.