spot_img

Zerwij kartkę z kalendarza, czyli Wrocławski Codziennik Ilustrowany

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu w partnerstwie z miastem Wrocław przygotowała „Wrocławski Codziennik Ilustrowany”. Pierwsza karta tego wyjątkowego kalendarza ukazała się 1 czerwca.

Do współpracy nad Codziennikiem zaprosiliśmy 16-tu uznanych ilustratorów i ilustratorki książek, którzy stworzyli 30 niepowtarzalnych „kart z kalendarza” na każdy dzień czerwca. Poprzez formę graficzną i lapidarny, słowny komentarz obrazujący jakiś aspekt bieżącej rzeczywistości społecznej, stanowią one autorską wypowiedź, która pobudza do refleksji.

Karty będą publikowane od 1 do 30 czerwca na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – zawsze o godzinie 12:00. Każda publikacja będzie dostępna jedynie przez dobę, będzie ją można pobrać na dysk i wydrukować.

– Po zakończeniu projektu planujemy zorganizować wystawę w Centrum Innowacji Przejście we Wrocławiu (ul. Świdnicka 19)/ Filia nr 13 MBP. Zaprezentujemy wtedy sylwetki twórców, którzy byli zaangażowani w powstawanie naszego kalendarza – zdradzają organizatorzy.

Źródło zdjęć: mat.pras.