Wyczekiwane otwarcie! Kolejki do opolskiej biblioteki

Budynek główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu po wznowieniu swojej działalności przeżył prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy po długiej przerwie spowodowanej pandemią, ustawiali się w przepisowych kolejkach po nowe książki.

Biblioteka wznowiła swoją działalność w czwartek 7 maja 2020 roku. Ta informacja zachęciła mieszkańców Opola do odwiedzin biblioteki. Na miejscu obowiązuje reżim sanitarny i dystans społeczny. W wyznaczonych punktach stanęły stanowiska do dezynfekcji rąk. Wejście jest możliwie po zasłonięciu ust i nosa. Ponadto wszelkie zaległości finansowe wobec biblioteki są regulowane bezgotówkowo.

W bibliotece została utworzona strefa zwrotu księgozbioru i strefa wypożyczeń. Możliwie jest jedynie zwracanie i wypożyczenie zamówionych zbiorów na określonych zasadach.

Źródło zdjęć: MBP Opole