Inicjatywy Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu

Małgorzata Wojtyś, bibliotekarska z kaliskiej szkoły, przedstawia propozycje trzech inicjatyw skierowanych do uczniów.

Wierszowane wycinki z gazet

Z okazji Dnia Poezji zaproponowaliśmy uczniom zabawę w wycinanki. Zadanie polegało na stworzeniu wiersza z porozcinanych wyrazów z artykułów prasowych. Zdjęcia prac uczniów można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki.

Przeczytałeś? Podaj dalej!

W ramach akcji „Przeczytałeś? Podaj dalej!” zwróciłyśmy się do uczniów i ich rodziców o przejrzenie domowych półek z książkami w czasie izolacji. Poprosiłyśmy by w dogodnym czasie, po otwarciu szkół, przekazali niepotrzebne egzemplarze do szkolnej biblioteki. W tym roku szkolnym uczniowie podarowali już ponad 100 książek.

Dziennik czytelnika

Młodszych uczniów zachęciliśmy by udokumentowali w swój autorski sposób przeczytaną książkę, a recenzję uzupełnili ciekawostkami, wycinkami z gazet czy obrazkami. Dla starszych zaproponowaliśmy prowadzenie „Pamiętnika z czasu epidemii”. Całość historii zostanie opublikowana.

Źródło zdjęć: freepik.com