Ograniczenie działalności bibliotek przedłużone do odwołania

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności bibliotek.

Komunikat MKiDN dotyczący ograniczenia działalności instytucji kultury, w tym bibliotek.

Zachęcamy również do zapoznania się z opinią Biblioteki Narodowej dotyczącą ograniczenia działalności bibliotek publicznych w czasie stanu zagrożenia epidemią. Opinia ta jest przydatna w organizacji pracy bibliotek oraz rozmowach z organizatorem, również w czasie epidemii.

Źródło zdjeć: freepik.com