spot_img

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zmieniająca się z czasem

Biblioteka przyjazna czytelnikom, zmieniająca się z czasem – oferująca nowe zbiory i nowe usługi – to standard w funkcjonowaniu Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

– Od wielu lat nie tylko dbamy o jakość zbiorów, ale także staramy się zmieniać pomieszczenia, w których zbiory są gromadzone i przechowywane, a z których korzystają nasi użytkownicy. Tylko w 2019 roku KBP zarejestrowała blisko 13,5 tys. stałych czytelników, którzy odwiedzili wypożyczalnie 107 412 razy i wypożyczyli na zewnątrz 289.503 jednostek inwentarzowych – podsumowują miniony rok bibliotekarze.

Zmiany dla czytelników

Właśnie dla czytelników po generalnych remontach zmieniły się odział dla dzieci w 2018 roku oraz wypożyczalnia główna w 2019 roku. Czytelnia oddziału dla dzieci i wypożyczalnia główna to największa agenda Krośnieńskiej Biblioteki – swoim użytkownikom oferuje blisko 100 tys. książek z wolnym dostępem.

Po metamorfozie wypożyczalnia zyskała nowe wyposażenie, sprzęt komputerowy i barwne wnętrze. Pomieszczenie o powierzchni 645 mkw. to estetyczne i przyjazne użytkownikom wnętrze, do którego chętnie przychodzą czytelnicy od 15 roku życia. Tu również można skorzystać z sześciu stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, a czas odmierza „książkowy zegar”, który zawisł na wprost wejścia.

Źródło zdjęć: KBP