Niepodległa 2020 – wyniki programu dotacyjnego

Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa” na dofinansowanie wydarzeń w 2020 roku. Na 121 pozytywnie rozpatrzonych wniosków wsparcie finansowe otrzymało 8 bibliotek.

Niepodległa

Celem strategicznym programu jest szerokie włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.

Przyznane dofinansowania

Łącznie 139 bibliotek złożyło wnioski. Aby otrzymać dofinansowanie należało zdobyć w ocenie wniosków minimum 80 punktów. Wśród pozytywnie rozpatrzonych wsparcie finansowe otrzymało 8 bibliotek.

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Gminna Biblioteka Publiczna w Korczewie – Korczew dla Niepodległej 2020 – 56 000 zł
  • Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn – Zjednoczeni dla Niepodległej – 42 000 zł
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku – Gmina Bukowsko na szlaku Niepodległej – 40 000 zł
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy – Królewskiej Symfonicznie dla Lubyczy – 35 000 zł
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle – Niepodległa na kresach południowych – 34 000 zł
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie – Niknące obrazy – 11 000 zł
  • Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie – Ocalić od zapomnienia – 11 000 zł
  • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Konstantego Prusa w Rybniku – Bohaterowie naszych ulic – 10 000 zł

Program nie przewiduje trybu odwoławczego.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie niepodlegla.gov.pl

Źródło zdjęć: pixabay.com – Arcaion