spot_img

Kolej na biblioteki – spot prezentujący nowoczesne biblioteki w Wielkopolsce

W sierpniu 2019 roku na ekranach w pociągach Kolei Wielkopolskich rozpoczęła się kampania promująca lokalne biblioteki. Jej hasłem przewodnim jest „Kolej na biblioteki”. Poznajcie szczegóły!

W 15 sekundowym filmie „Kolej na biblioteki” prezentowana jest nowoczesna architektura i aranżacja wnętrz wybranych bibliotek publicznych w Wielkopolsce. Wśród nich znalazły się:

  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie,
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie,
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach,
  • Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej,
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera,
  • Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu.

 
Inicjatorem akcji jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, która na co dzień współpracuje z ponad 200 bibliotekami publicznymi z Wielkopolski. Materiał jest częścią większej kampanii promującej biblioteki.

W Kolejach Wielkopolskich każdego dnia uruchamianych jest blisko 200 pociągów, a pasażerami przewoźnika są głównie osoby pracujące i uczące się. To dobry pretekst do promocji regionalnych bibliotek i zachęcania podróżnych do odwiedzania ich, nie tylko podziwiając wnętrza i architekturę, ale i do założenia karty bibliotecznej.

– Wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury wspieramy czytelnictwo i zachęcamy do odwiedzania wielkopolskich bibliotek. W filmie przedstawiamy 6 placówek, które znajdują się na trasie naszych Kolei Wielkopolskich 🙂 Prezentujemy ich nowoczesną architekturę i aranżację wnętrz – chwalą się  dumni partnerzy akcji Koleje Wielkopolskie.

Bajki na kliszy

Źródło zdjęć: WBPiCAK w Poznaniu