spot_img

Czytelnia pod chmurką w Pleszewie

Cztery skrzynki, osiem leżaków, banner z letnim hasłem oraz książki. W Pleszewie w poniedziałek rozpoczął się tydzień „Czytelni pod chmurką”. Za projekt odpowiedzialna jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy.

Od poniedziałku 12 sierpnia do soboty 17 sierpnia do “Czytelni pod chmurką” zaprasza Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie. Wakacje to szansa na promocję czytelnictwa oraz dobrej literatury w formie bookcrossingu. Przed siedzibą biblioteki wszyscy miłośnicy literatury mogą odetchnąć od zgiełku codzienności i zatracić się w lekturze.

W ramach wakacyjnej odsłony biblioteka organizuje wiele działań. Wśród nich m. in. pokój zagadek z motywem Harrego Pottera, konkurs „Wakacje z książką”, aktywizujące zajęcia dla dzieci, biblioteczny salonik kulturalny, spotkania z planszówkami. Jest też wieczorny maraton filmowy, gdzie ogląda się filmy, rozmawia o nich, dyskutuje o aktorach. Biblioteczne wieczory filmowe weszły na stałe do oferty kulturalnej pleszewskiej biblioteki i cieszą się dużą popularnością. Księgozbiór biblioteki głównej liczy ponad 55 tys. woluminów, a w 6 filiach udostępnianych jest prawie 40 tys. woluminów.

Czytelnia pod chmurką w Pleszewie

Czytelnia pod chmurką

Wyposażenie i niezbędne materiały:

  • Lekkie i miękkie pufy (worki) typu sako w dowolnych żywych kolorach i różnych rozmiarach. W wakacyjnym motywie wystarczą leżaki bądź dmuchane fotele/koła/pontony, a nawet łódka!
  • Poduszki w różnych kształtach, np. gwiazdy, sowy, serca, lub z nadrukiem znanych postaci z książek.
  • Drewniany regał z półkami w kształcie gałęzi – możesz go wykonać z płyt wiórowych lub płyty OSB. Regał musi być solidnie umocowany do ściany, tak aby utrzymały się na nim książki i aby był bezpieczny. Można też jak w powyższym przypadku wykorzystać stare skrzynki ułożone jedna na drugiej – aby je odnowić wystarczy odrobina białej farby.
  • Inne: kwiaty, obrazy, skrzynia ze skarbami, stolik oraz wszystko co, warte promowania!
Źródło zdjęć: BPMiGM Pleszew