spot_img

Rajska w plenerze – Kraków zaprasza do czytania „pod chmurką”

Od dziś aż do połowy sierpnia Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, przy współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej, zaprasza do czytania „pod chmurką”. Nie brakuje też Podręcznej Biblioteczki.

W plenerze

Już od tego poniedziałku Wojewódzka Biblioteka Publiczna Krakowie zaprasza na Planty, gdzie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można odpocząć na leżaku, kocu i poczytać książkę. Na tych którzy wolą bardziej aktywny odpoczynek czeka także sprzęt sportowy.

– Dzieci odwiedzające nasze stoisko będą mogły posłuchać czytanych bajek lub zagrać w gry planszowe. Zaprosimy je także na warsztaty Morze, góry i Mazury przybliżające zwyczaje, legendy i motywy literackie polskich krain – mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie.

Rajska w plenerze – Kraków zaprasza do czytania „pod chmurką”

Więcej do czytania

Podręczna Biblioteczka „Lotnej czytelni” dostępna na miejscu zagwarantuje by nikomu nie zabrakło lektury do czytania.

Stoisko usytuowane na krakowskich Plantach przy placu zabaw „Dzikie Planty” (od strony ul. św. Gertrudy), czynne będzie w dni bezdeszczowe, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-15.00.

Rajska w plenerze – Kraków zaprasza do czytania „pod chmurką”

Rajska w plenerze to jeden z elementów projektu Rajska na wakacjach – z Rajską w Polskę dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: mat.pras.