spot_img

Odnawianie mebli? Łatwizna!

Co zrobić z meblem rodem z PRL-u, nadającym się do wyrzucenia? Kasia Sawko, autorka książki Wióry lecą ma propozycję, dzięki której żaden stary przedmiot się nie zmarnuje!

„Proces odświeżania starego mebla, który przestał cieszyć oko”

W bibliotekach – zwłaszcza tych mniejszych – często można znaleźć stare regały czy krzesła. Jak pozbyć się zatęchłego zapachu? Jak przemienić stary mebel w atrakcyjny i użyteczny przedmiot? Wióry lecą jest poradnikiem, w którym znajdziecie rady, jak krok po kroku takie działania podjąć. Oprócz ogólnych informacji na temat technik odnawiania mebli (takich jak np. omówienie narzędzi czy opis gatunków drewna), zamieszczono tu konkretne wskazówki: ile warstw gruntu położyć, jakie czynności po kolei wykonać przy tapicerowaniu?

Odnawianie mebli? Łatwizna!

Magia w meblu ukryta

Wióry lecą wbrew pozorom nie jest jedynie podręcznikiem dla specjalistów – w rozdziale najbardziej przemawiającym do wyobraźni, wymownie zatytułowanym Inspiracje większość przedmiotów zostało odnowionych przez stolarskich laików. Stare drzwi, taboret czy kwietnik – autorka przekonuje, że to wszystko jesteście w stanie odnowić sami. Ten tytuł – a zwłaszcza zamieszczone w nim fenomenalne, magiczne zdjęcia – przekonuje mnie, że warto spróbować samodzielnej zabawy z drewnem.

Lustrzane inspiracje

Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę i spróbowania swoich sił w stolarce, jak również do wejścia na stronę organizatorek warsztatów Wióry lecą i do przyglądnięcia się potężnej galerii projektów wioryleca.pl. Realizatorki tych warsztatów wykonują naprawdę świetną robotę!

Nowe biblioteki – otwarte na wiedzę


TYTUŁ: Wióry lecą. Renowacja mebli i tapicerka dla początkujących
AUTOR: Kasia Sawko
WYDAWNICTWO: Buchmann
LICZBA STRON: 224
ROK WYDANIA: 2019

Zdjęcia: Barbara Maria Morawiec