spot_img

11 najpiękniejszych bibliotek w województwie śląskim

Nowoczesne biblioteki działają jak magnes – od razu po otwarciu takowej w danej miejscowości rośnie poziom czytelnictwa książek. Redakcja Dziennika Zachodniego wybrała 11 najpiękniejszych bibliotek publicznych i akademickich w województwie śląskim.

Strefa Otwarta w Bibliotece Śląskiej

Katarzyna Pachelska z Dziennika Zachodniego przygotowała materiał o bibliotekach ze Śląska. Prezentuje w nim te biblioteki, które mają już swoje wieloletnie tradycje, ale i te które zostały zmodernizowane całkiem niedawno. W zestawieniu znalazły się m.in. książnice na dworcach kolejowych jak ta w Rudzie Śląskiej oraz działające w galerii handlowej – Biblioforum w Gliwicach czy w budynkach po starych kinach jak Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie.

Wśród bibliotek akademickich wyróżniono Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Katowicach oraz Bibliotekę Główną Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Galerię zdjęć i krótkie opisy każdej z bibliotek dostępne są: TOP 11 Najpiękniejsze biblioteki w woj. śląskim. Aż chce się wypożyczać i czytać książki! Zobacz, czy biblioteka w Twoim mieście tu jest

Nowe biblioteki – na Mazowszu i Pomorzu

Czytaj więcej na dziennikzachodni.pl