spot_img

Mikołajkowy konkurs z bakcylem

Wciągające historie i duża dawka humoru w doborowym towarzystwie dużych liter oraz barwnych ilustracji – tak można przedstawić serię Czytam sobie z bakcylem. Jeżeli Twoi czytelnicy też mają bakcyla do czytania, sprawdź nowe tytuły i weź udział w mikołajkowym konkursie z nagrodami.

Nowa literacka linia książek

Sukces serii Czytam sobie (pierwszego takiego programu wydawniczego na rynku, wspomagającego naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat) sprawił, że powstała nowa literacka linia książek – Czytam sobie z bakcylem. To pozycje dla młodych czytelników, którzy opanowali trzeci poziom Czytam sobie, zarazili się bakcylem czytania i poszukują bardziej rozbudowanej, dojrzalszej fabuły rozwijającej ich pasję czytania. Seria ukazuje się pod patronatem Lustra Biblioteki

Mikołajkowy konkurs z bakcylem Mikołajkowy konkurs z bakcylem

Porcja świetnej zabawy!

Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, pasjonatów błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu oraz charakterze w ramach serii Czytam sobie z bakcylem wydawnictwo Egmont zaproponowało dwa tytuły.

  • Maurizio. Kot w okularach Katarzyny Kozłowskiej z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.

To zabawna historia, pełna błyskotliwych żartów i celnych spostrzeżeń na temat współczesnego życia, ukrytych w kocich metaforach. Perypetie głównego bohatera, Maurizio, zaczynają się od pozornie nieistotnego przedmiotu, jakim są okulary. Świat kociego show-biznesu nigdy wcześniej czegoś takiego nie widział. Więcej o książce w recenzji Lustra Biblioteki.

  • Tajemnica namokniętej gąbki Zofii Staneckiej z ilustracjami Agnieszki Surmy

To opowieść z korytarzy pewnej szkoły, w której zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś zamienia worki, chowa buty, moczy kredę i gąbkę do ścierania tablicy. Uczniowie Bratek i Ziutek próbują odkryć, kto ukrywa się w szkolnej piwnicy. Rozwiązanie tajemnicy to dopiero początek ich przygód…

Mikołajkowy konkurs

Jeżeli Twoi czytelnicy mają bakcyla do czytania, weź udział w mikołajkowym konkursie z nagrodami. Wygraj jeden z pięciu zestawów książkowych (2x Maurizio, 2x Tajemnica namokniętej gąbki) i uzupełnij księgozbiór o nową serię!

Zadanie polega na przesłaniu na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl fotografii będącej interpretacją hasła Czytam sobie z bakcylem. Inspiracji szukajcie na czytamsobie.pl/czytamzbakcylem oraz w przydatnych dla bibliotekarzy materiałach do pobrania.

Na zgłoszenia czekam do 14 grudnia br. W konkursie udział brać może każda biblioteka wraz z filiami.

Mikołajkowy konkurs z bakcylem