spot_img

300 milionów złotych i 446 bibliotek w ramach programu Infrastruktura Bibliotek

Jeśli jesteście ciekawi, jak zmieniają się polskie biblioteki, koniecznie zajrzyjcie do raportu na temat efektów programu „Infrastruktura Bibliotek”. Modernizacje i najważniejsze informacje dostępne są również w dedykowanym dziale „Nowe biblioteki”.

W ramach konferencji „Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje” Jakub Pacześniak z Instytutu Książki zaprezentował efekty programu „Infrastruktura Bibliotek”, który wspiera biblioteki w zakresie remontu, przebudowy, rozbudowy i budowy oraz wyposażenia budynków w gminach do 50 tys. mieszkańców.

Od początku programu – realizowanego od 2015 roku jako Priorytet 2 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – z budżetu państwa przeznaczono na dofinansowania łącznie 300 milionów złotych i wsparto aż 446 bibliotek.

W prezentacji znalazły się m.in. ciekawe aranżacje bibliotek i przykłady modernizacji. Oprócz tego poinformowano, że liczba budowanych lub modernizowanych bibliotek gminnych wynosi obecnie 203.

Jak podał Instytut Książki nadzorujący program: MKiDN prowadzi działania zmierzające do zaopatrzenia budżetu programu w nowe środki w okresie 2019-2020.

Pełny raport na temat efektów programu znaleźć można tutaj.

Zobacz także Nowe biblioteki w cyklu Lustra Biblioteki

Biblioteka w Oleśnie wie jak to się robi!

Nabór do programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2019 – lista dla bibliotek