spot_img

Nowe życie biblioteki w naszym mieście

Całoroczna kampania społeczna „Wizja na nowe lata” wraz z mobilną wystawą „Stać nas na to!” prezentującą ciekawe rozwiązania architektury i aranżacji wnętrz bibliotek jest już na finiszu. Działania ożarowskiej biblioteki zwieńczy konferencja „Nowe życie biblioteki w naszym mieście” pod patronatem Lustra Biblioteki.

21 listopada 2018 roku Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim w ramach obchodów swojego 70-lecia organizuje konferencję „Nowe życie biblioteki w naszym mieście”.

Jubileusz 70-lecia to okazja do refleksji nie tylko o przeszłości, ale i przyszłości biblioteki. Dlatego konferencja – poza częścią prelekcji i okolicznościowych przemów – to cztery warsztaty, podczas których chcemy wypracować pomysły na przyszłe funkcje i wygląd biblioteki, cechy zawodowe wyróżniające bibliotekarzy, przyszłość czytelnictwa i miejsce biblioteki z jej filiami na mapie gminy. Pomogą nam w tym fachowcy i specjaliści z dziedziny bibliotekarstwa.

Nowe życie biblioteki w naszym mieście

Konferencja na Facebooku

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie internetowej wizjananowelata.pl

Stać nas na to! – patronat Lustra Biblioteki

Stać nas na to!

W ramach kampanii przeprowadzono konkursy dla dzieci, które rysowały swoje pomysły na nową bibliotekę, uruchomiono przenośną wystawę „Stać nas na to!” – o pięknych wnętrzach bibliotecznych z Polski i Europy (hiszpańska Girona) i stronę www.wizjananowelata.pl – gdzie bibliotekarze zapraszali mieszkańców do zgłaszania marzeń, które następnie szkicowała utalentowana ożarowska rysowniczka Zofia Jemioło.

„Marzy mi się… dużo książek. Regały w kształcie koła. Ławeczki i filmy. Pokój do jedzenia. Klimatyzacja w wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci. Różne konkursy, prace plastyczne” Ola, lat 7, czytelniczka ożarowskiej biblioteki
Źródło zdjęć: BMM – MBP w Opolu, mat.pras.