spot_img

Spróbują pobić rekord Guinnessa w bibliotece

Ponad 3 tys. osób czytających jeden po drugim trzeba zgromadzić by pobić aktualny rekord. Chełmska Biblioteka Publiczna przygotowuje się do akcji w ramach programu „Czytam bo lubię”. Jaka książka i jak długo będzie czytana?

– Niedawno otrzymaliśmy wytyczne jak formalnie ma przebiegać bicie rekordu Guinnessa i teraz do tej akcji się przygotowujemy. Do czytania zabierzemy się 10 października – wyjaśnia dla serwisu lublin.gosc.pl Anna Małysz z Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Aktualnie rekord wynosi dokładnie 3071 osób. Przedsięwzięcie jest trudne. Aby trafić do Księgi Rekordów Guinnessa nie tylko trzeba zmobilizować taki tłum ludzi do wspólnego czytania, ale i wykazać się dużymi umiejętnościami. Odstęp między jedną a drugą osobą czytającą nie może być większy niż 10 sekund.

W tym roku czytana będzie książka „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Każdy z uczestników prawdopodobnie przeczyta jedno zdanie. Według obliczeń bibliotekarzy cała książka zostanie przeczytana po 10 godzinach. Czytanie już 10 października 2018 r.

Czytaj więcej na lublin.gosc.pl
Źródło zdjęć: pixbay.com – kirsten_rouschop