spot_img

Książkomat na Rajskiej

Od wczoraj mieszkańcy Krakowa i czytelnicy biblioteki wojewódzkiej mogą korzystać z Książkomatu. Wymarzyli go sobie oni w budżecie obywatelskim. Nowa usługa pozwoli na odbiór książęk przez całą dobę.

Książkomat

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie otwarto Książkomat. Dzięki nowej usłudze czytelnicy popularnej „Rajskiej” będą mogli odbierać zamówione książki o dowolnej porze, przez 24 godziny na dobę.

– Ludzie mają coraz mniej czasu. Wielu czytelników, mimo że pracujemy do 19.00, ma trudności z dotarciem do nas w godzinach otwarcia. Dla nich to idealne rozwiązanie. Cieszymy się, że możemy je teraz zaoferować – mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie.

Książkomat

Wraz z usługą Książkomatu użytkowników Biblioteki Wojewódzkiej czekają kolejne zmiany, bo o ile do tej pory zamawiać mogli jedynie książki aktualnie wypożyczone z biblioteki, o tyle teraz rezerwować mogą również książki dostępne na bibliotecznym regale. WBP w Krakowie umożliwi również zapisywanie się do Biblioteki on-line oraz regulowanie opłat przy pomocy systemu payU. Wszystko to dzięki INTEGRO – najnowszej wersji oprogramowania obsługującego system biblioteczny.

Książkomat

Książomat udało się zakupić dzięki głosom oddanym na ten projekt w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

– Cały projekt opiewał na kwotę 212 tys. zł, z czego 112 tys. to zakup książkomatu. Projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego uwzględniał też zakup nowych książek dla czytelników – mówi Agnieszka Będkowska z WBP w Krakowie.

W tym roku biblioteka nie odpuszcza i walczy o głosy na Wrzutnię do całodobowego zwrotu wypożyczonych książek.

Zdjęcia: WBP w Krakowie