spot_img

Trudny czytelnik i niecodzienne sytuacje w bibliotece

Bibliotekarzu, jeżeli spotkałeś trudnego czytelnika na swojej bibliotecznej drodze lub znalazłeś się w niecodziennej sytuacji, wypełnij anonimową ankietę. Powiedz z jakimi problemami się zmagasz lub zapytaj o sytuację, która jest dla ciebie ciężka w kontaktach z czytelnikiem.

Ankieta jest w pełni anonimowa – piszesz to, co uważasz, a dyrektor nie wezwie Cię na dywanik 🙂 Jeżeli chcesz możesz podać swoje dane celem uzupełnienia wypowiedzi, ale jest to dobrowolne. Zgromadzone materiały wykorzystam do przygotowywania warsztatów dla bibliotekarzy, a jeśli uda się zebrać pokaźny materiał zaprezentuję wyniki w artykule, który przyda się każdemu.

Trudny czytelnik na celowniku

Czekam na wasze opinie, opisy prawdziwych sytuacji i zdarzeń. Wiem, że bibliotekarze nie mają na co dzień łatwo – czytelnicy narzekają, nie raz stawiają przed nami wyzwania, których najzwyczajniej w świecie nie da się zrealizować lub trzeba wykazać się sprytem. W bibliotekach zdarzają się też sytuacje niebezpieczne z udziałem czytelników, które mogą zagrażać życiu bibliotekarzy i osób znajdujących się w otoczeniu. A może czytelnik wam groził, bo system naliczył karę za nieterminowy zwrot? A może czytelnik nie zachowuje higieny osobistej? A może… morze jest pełne przykładów – czekam na Twój.

W ankiecie możesz też obrócić ton swojej wypowiedzi, a więc jeżeli udało ci się rozwiązać dany problem i wyjść z twarzą – krótko opisz, co się stało i powiedz, jak rozwiązałeś problem.

Są też sytuacje wyjątkowe, przypadki o których się nie mówi. Teraz nadszedł ten czas, aby powiedzieć z jakimi problemami się borykacie i jak sobie z nimi radzicie, niezależnie od typu, wielkości biblioteki czy najbliższego otoczenia.

Wypełnij formularz, bo Twoje zdanie jest ważne

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Polska – ruszyły zgłoszenia bibliotek do akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”