spot_img

86 ofert pracy dla bibliotekarzy

Przeglądaj z Lustrem Biblioteki najciekawsze oferty i znajdź wymarzoną pracę! Gdzie poszukiwani są bibliotekarze? Na jakie stanowiska? Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć?

Szczegóły ofert w zakładce Praca

Lista wybranych ofert i wynagrodzeń z podziałem na województwa.

 • województwo dolnośląskie – 12
  W tym regionie zdecydowanie brakuje nauczycieli bibliotekarzy. Rok szkolny tuż, tuż, a nie ma chętnych do pracy. Może wpływa na to honorarium? Poniżej kilka słów w tym temacie. Wyjątkiem jest oferta na stanowisko młodszego bibliotekarza w Bibliotece Niderlandystycznej.
 • województwo kujawsko-pomorskie – 7
  Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora MBP we Włocławku. Do 7 września można aplikować także na jedno z trzech stanowisk na zastępcę dyrektora ds.: organizacji zbiorów, Biblioteki Medycznej lub innowacji. Wynagrodzeń nie podano.
 • województwo małopolskie – 1
  W Małopolsce zazwyczaj jest kilka ofert do wyboru, tym razem tylko jedna w Bibliotece Akademii Ignatianum w Krakowie.
 • województwo mazowieckie – 16 + 12 Biblioteka Narodowa
  Na Mazowszu do wyboru wiele ofert. Ogłoszono konkurs na dyrektora GBP w Leszwoli, przedłużono konkurs na dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Umowa o pracę czeka w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Dziś dodałam także cztery oferty związane z pracą w projekcie digitalizacyjnym w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN.
 • województwo podlaskie – 1
  Praca czeka na młodszego bibliotekarza w Bibliotece Wydziału Instrumentalno Pedagogicznego w Białymstoku – wymagane wyższe muzyczne z preferencją kierunków teoretycznych lub muzykologiczne.
 • województwo pomorskie – 10
  Prawie wszystkie propozycje dotyczą pracy w bibliotece szkolnej. Etaty różne, nawet 0.06 czy 0.25 etatu. Zainteresować może również praca w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach – duże wymagania, ale wynagrodzenie adekwatne wynoszące nawet 3 149 zł.
 • województwo śląskie – 6
  Praca czeka w bibliotekach publicznych: MBP w Tarnowskich Górach i Książnicy Beskidzkiej. Bibliotekarze poszukiwani są także w Katowicach w: Bibliotece Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego (2 stanowiska) oraz Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej.
 • województwo świętokrzyskie – 2
  Nietypową ofertą jest praca dla bibliotekarza w bibliotece Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Śmiechowicach k.Sandomierza.
 • województwo wielkopolskie – 3
  Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu poszukuje młodszego bibliotekarza oferując stabilne warunki zatrudnienia oraz „ciekawą i pełną wrażeń pracę”.
 • województwo zachodniopomorskie – 4
  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie zatrudni młodszego bibliotekarza w oddziale dla dzieci. Czeka też jeden staż i mało atrakcyjne oferty dla nauczycieli bibliotekarzy.
 • województwo lubelskie, lubuskie, łódzkie i podkarpackie
  Poszukiwani sami nauczyciele bibliotekarze. Stawki bardzo różne. Poniżej komentarz.
 • województwo opolskie, warmińsko-mazurskie
  Brak ofert.

Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy

Stawki dla nauczycieli bibliotekarzy

Przedstawię kilka przykładów. Po dwukropku podaję stawkę wynagrodzenia w brutto. Najmniejsze wymiary etatów wynoszą:

 • 0.025, co oznacza otwarcie biblioteki przez godzinę w tygodniu, 4 godz. w miesiącu – dotyczy placówek w Borowinkce Sitanieckiej, Górce Lubartowskiej. Stawka od 80,57 za godzinę.
 • 0.1, co oznacza działalność biblioteki szkolnej przez 3 godziny w tygodniu. Dodam, że tu wymagane jest wykształcenie wyższe i uprawnienia pedagogiczne. Taką pracę oferuje m.in. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej za stawkę: 241,7-331,7 zł.
 • Bibliotekarz w Szkoła Podstawowa w Sławoszynie ma jeszcze bardziej sprecyzowaną pracę – 2 godz. 40 min w tygodniu, ale 160 w miesiącu, więc bibliotekarz będzie pełnić również inne zadania.

Bardzo złe warunki zapewnia Szkoła Podstawowa w Szklarach Dolnych – cały etat za 567-884 zł na umowę zastępstwo. W ofercie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczytnicy podano: „praca w ramach umowy zlecenie, proponowane wynagrodzenie – 35 zł/godz.”

Z całą pewnością mogę polecić za to stanowisko nauczyciela bibliotekarza w Szkole Podstawowej nr 99 w Głubczycach – tu na pełnym etacie stawka zaczyna się od 2 417 zł zgodnie ze stopniem awansu zawodowego. Nieźle prezentuje się również stanowisko bibliotekarskie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szklarskiej Porębie: od 2 100 PLN (praca na 8/30 etatu). Godną stawkę oferuje także Szkoła Podstawowa w Bledzewie: od 2 100 do 3 300 zł na pełen etat, ale w wymaganiach nie sprecyzowano co oznacza „praca w szkole”. W Wejherowie czy Władysławowie stawki powyżej 2 tys. zł.

Trudny czytelnik i niecodzienne sytuacje w bibliotece

Aplikuj!

Zapewne wiele z tych ofert niebawem wróci, ale nie traćcie czasu i składajcie swoje CV. Pośpieszcie się z aplikacją, bo niektóre oferty pracy kończą się jeszcze dzisiaj, m.in. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Oferty pracy dla bibliotekarzy

Źródło zdjęć: pixabay.com – StartupStockPhotos