spot_img

Praktyka dla praktyka – trwa nabór do programu

Zgłoś się do programu wymiany dla pracowników bibliotek „Praktyka dla praktyka”. Tegoroczna edycja oferuje pracę na podobnym samym stanowisku w niecodziennym wydaniu i w innej bibliotece. Biblioteczny Erasmus czeka na Ciebie! Lustro Biblioteki poleca jako patron programu.

5 dni w nowej bibliotece

Jeżeli chcesz zebrać doświadczenia z innej biblioteki zgłoś się do programu „Praktyka dla praktyka”. Wyrusz w podróż biblioteczną, ale też prywatną. Zostań praktykiem na 5 dni i odwiedź jedną z bibliotek:

  • Biblioteka Gdynia
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
  • Biblioteka Miejska w Łodzi
  • Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie
  • Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu

Zgłoszenia trwają do 6 sierpnia 2018 roku. Koszty poniesione przez praktyków zostaną zwrócone do kwoty 1600 zł (400 zł na przejazdy i 1200 zł za noclegi).

O programie

„Praktyka dla praktyka” jest ogólnopolskim programem wymiany bibliotekarzy. To niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek do zdobycia doświadczenia zawodowego, nowych inspiracji i nawiązania interesujących kontaktów zawodowych.

Dotyczy to nie tylko osób, które wyjadą na praktykę, ale również i tych, którzy opiekować się będą praktykiem na miejscu. Wymiana polega na wysłaniu pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych i przyjęciu na jego miejsce osoby o podobnych kwalifikacjach na „zastępstwo”. Program adresowany jest do bibliotek publicznych.

Praktyka dla praktyka – biblioteczny Erasmus po raz trzeci!

Dołącz do programu na praktykadlapraktyka.pl

Źródło zdjeć: MBP Gdynia