spot_img

Rośnij z biblioteką!

Jak zachęcić rodziców do czytania dzieciom od kołyski? Jak biblioteka może pomóc w kształtowaniu nawyku czytania? Przyjrzyjcie się bliżej projektom startbookowym, bibliotecznemu uniwersytetowi i Bajowerkowi. Oto sprawdzone inicjatywy, które „wychowują” przyszłych czytelników!

Najnowszy numer czasopisma „Biblioteka Publiczna” poświęcony jest organizacji projektów startbookowych oraz nauce czytania przez zabawę. W praktycznych artykułach znajdziesz porady, jak przystąpić do już istniejących programów oraz jak zorganizować własny projekt dla niemowlaków i młodych rodziców.

Ponadto dwie propozycje na biblioteczny uniwersytet dla malucha. Jedna Miejskiej Biblioteki Publicznej „Galeria Książki” w Oświęcimiu, a drug Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie.

Rośnij z biblioteką – czyli projekty startbookowe

Artykuł prezentuje najciekawsze projekty startbookowe, które pomagają rodzicom kształtować w dzieciach nawyk czytania, a dzieciom rosnąć razem z biblioteką.

Uniwersytet Bibliotecznych Żaków

Uniwersytet Bibliotecznych Żaków to projekt o charakterze edukacyjno-kulturalnym wzorowany na działalności tradycyjnych uniwersytetów. Artykuł opisuje, jak wygląda organizacja uniwersytetu dzieci w bibliotece od strony organizacyjnej, i zachęca do podjęcia tego wyzwania.

Bajkowerek, czyli o literacko-edukacyjnej pracy z grupą

Artykuł dotyczy Klubu Czytających Rodzin „Bajkowerek” działającego od kilku lat przy bibliotece w Łańcucie. Przedstawia kulisy działania tej inspirującej międzypokoleniowej, żywo rozwijającej się inicjatywy skupionej wokół czytania.

Jeszcze więcej porad!

W numerze także inne materiały praktyczne, scenariusze oraz porady prawne, a także sposób na dodatkowe fundusze dla biblioteki i zatrzymanie czytelnika na dłużej.

Zapraszam do lektury na bibliotekapubliczna.com