Aleja Gwiazd Literatury i Mariusz Szczygieł

Już 26 maja odbędzie się kolejna edycja Alei Gwiazd Literatury. Gwiazdą tegorocznej gali będzie Mariusz Szczygieł. Lustro Biblioteki jako stały patron wydarzenia zaprasza do Mińska Mazowieckiego na czytelniczą ucztę pod gwiazdami!

Z czytelniczą przyjemnością, zawiadamiamy, że przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim 26 maja br. rozpocznie się V Aleja Gwiazd Literatury.

Aleja Gwiazd Literatury

Mariusz Szczygieł

Reporter. Od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor m.in. bestsellerowych książek „Gottland” i „Zrób sobie raj”. Pierwsza z nich zdobyła Europejską Nagrodę Literacką 2009 oraz Nike Czytelników 2007; została także książką roku Warszawskiej Premiery Literackiej. Jego książki wydawane są w trzynastu krajach. Jest także autorem antologii polskiego reportażu po 1989 roku „20. 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła” i dwutomowej antologii polskiego reportażu „100/XX”. Za reportaż „Śliczny i posłuszny” w „Dużym Formacie” otrzymał Nagrodę Andrzeja Woyciechowskiego 2013; Nagrodę Mediator 2013. Dziennikarz Roku 2013 – pierwsze miejsce w konkursie Grand Press. W latach 1995-2001 prowadził pierwszy w historii polskiej telewizji talk-show „Na każdy temat”. Współzałożyciel Instytutu Reportażu wraz z Pawłem Goźlińskim i Wojciechem Tochmanem.

Lubimy go za szczerość, optymizm, za dystans, za pogodę, za odnajdywanie sensu w naszym życiu, za słowa, gesty i kaprysiki. Zachęcamy do czytelniczego spotkania z twórczością Mariusza Szczygła i spędzenia wspólnego wieczoru podczas tegorocznej Gali Alei Gwiazd Literatury – zachęcają organizatorzy.

W programie wieczoru także rozstrzygnięcie konkursu na fotoreportaż „Projekt: Codzienność” oraz koncert polskiej wokalistki z wyjątkowym zespołem – Anna Maria Jopek Kwartet.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej mbpmm.pl – wstęp wolny!

Relacja z ubiegłego roku

IV Gala Alei Gwiazd Literatury – Olga Tokarczuk