spot_img

Kwietniowe wydarzenia biblioteczne

Zaczynamy od Prima Aprilis, jednak warto zwrócić uwagę na ważniejsze święta takie jak: Dzień Książki dla Dzieci, Dzień Książki oraz Dzień Ochrony Zabytków. Sprawdźcie, jakie inne wydarzenia czekają w kwietniu.

Wraz z Lanym Poniedziałkiem 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Gospodarzem w tym roku jest Łotwa. Już jutro kilka dodatkowych słów na ten temat w Lustrze Biblioteki oraz specjalny przegląd recenzji.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2018

10 akcji czytelniczych skierowanych dla dzieci i ich rodziców

W Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Bibliotekarzy z cyklu „Biblioteka w obliczu wyzwań XXI wieku”. Tematem przewodnim będzie odpowiedź na pytanie, jak prowadzić dialog ze współczesnym czytelnikiem. Można jeszcze zgłosić swój udział, ale opłata konferencyjna jest bardzo wysoka. Patronem merytorycznym tego wydarzenia jest m.in. Biblioteka Raczyńskich.

Tradycyjnie, dwa razy w każdym miesiącu zapraszam bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy na bezpłatne warsztaty „POLONA/2miliony”. Co prawda, nie ma już wolnych terminów na kwietniowe spotkania, tj. 13 i 20 kwietnia, ale można zapisać się na inne miesiące. Szczegóły na stronie internetowej Biblioteki Narodowej.

W marcu rozpoczęła się kolejna seria szkleń Deskryptory BN. 18 kwietnia uczestnicy szkolenia będą omawiać deskryptor korporatywny i imprezy. Terminarz  i więcej informacji dostępne są tutaj. Równolegle odbędzie się Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków.

Lustro Biblioteki objęło swoim patronatem Powiatową Konferencję Metodyczną „Komiks w edukacji humanistycznej” w Stargardzie.

Komiks w edukacji humanistycznej – patronat Lustra Biblioteki

Jak co roku, 23 kwietnia bibliotekarze przygotowują mnóstwo atrakcji na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Ten dzień to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

To tylko rozgrzewka przed majowymi wydarzeniami. Szczegóły wszystkich znajdziecie w Kalendarium konferencji i wydarzeń.

Źródło zdjęć: pixabay.com