spot_img

Biblioteczne pasmo informacyjne [54]

Przegląd BiblioNews-ów: biblioteka na peronie pierwszym, zwrot książki po 36 latach, czeska ulga na książki i półka bookcrossingowa. Więcej o tych sprawach w Bibliotecznym paśmie informacyjnym.

Do hali dworca PKP wróciła półka z książkami

rybnik.com.pl: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zachęca do skorzystania z półki bookcrossingowej usytuowanej w hali dworca PKP.

Biblioteka na peronie pierwszym

rp.pl: Dworce to już nie tylko węzły komunikacyjne, ale i centra kulturalne, edukacyjne, rozrywkowe. Samorządy coraz częściej przejmują nieczynne obiekty lub współpracują z koleją na terenie działających stacji.

Jest propozycja przenosin biblioteki. Mieszkańcy mają jednak wątpliwości

wrzesnia.info.pl: Nekielska biblioteka publiczna może zostać przeniesiona do budynku dawnego ośrodka kultury. Pomysł wywołał jednak wątpliwości wśród części mieszkańców przybyłych na zebranie konsultacyjne.

Nowe biblioteki – kulturalne przestrzenie

Biblioteka czekała na zwrot książki 36 lat

rp.pl: W jednej ze szkockich bibliotek doszło do wyjątkowego zdarzenia. Po 36 latach zwrócono wypożyczoną książkę.

Niecodzienny zwrot książek po 37 latach

Biblioteka na Gocławiu oskarżona o rasizm – jest stanowisko

ipragapoludnie.pl: Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla wydała oświadczenie w tej sprawie stanowczo sprzeciwiając się zarzutom.

Czechy: Rząd wprowadza ulgę podatkową i liczy na wzrost czytelnictwa

podatki.gazetaprawna.pl: Nasi południowi sąsiedzi mogą od 1 stycznia 2018 r. taniej kupować książki dzięki voucherom od pracodawców. Nie wykazują z tego tytułu przychodu do opodatkowania.

Sprawdzone pomysły na lekcje biblioteczne

Źródło zdjęć: pixbay.com