Odkrywamy Książkowe Emporium – konkurs dla bibliotek

Zaproś czytelników biblioteki we wspaniałą podróż do świata Książkowego Emporium! Wykorzystaj scenariusz zajęć i pobierz inne materiały na podstawie książki Panna Jones i Książkowe Emporium. Zgłoś bibliotekę do konkursu Lustra Biblioteki i Wydawnictwa Zielona Sowa – kto pierwszy, ten lepszy!

Książkowe Emporium

Wczoraj miała miejsce premiera książki Panna Jones i Książkowe Emporium Sylvii Bishop. Recenzję przygód Panny Jones przeczytacie w linku poniżej. Już teraz zapraszam na specjalny konkurs!

Książkowe Emporium – karuzela książek i emocji

Konkurs dla bibliotek

Do konkursu zapraszam każdą bibliotekę. Składa się on z nastepujących etapów:

• I etap – zgłoszenie biblioteki do konkursu – materiały wraz z książką Panna Jones i Książkowe Emporium otrzyma 50 bibliotek, które jako pierwsze zgłoszą się do konkursu;
  • II etap – organizacja warsztatów w bibliotekach, które zakwalifikowały się do etapu I, przesłanie relacji i i wyłonienie zwycięzcy konkursu na najlepszą relację. Dla zwycięzcy czeka zestaw 20 książek!

Zasady Konkursu polegają na:

• zgłoszeniu biblioteki poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na końcu strony;
  • odebraniu paczki z materiałami i książką (prześlemy pocztą na nasz koszt);
  • zorganizowaniu minimum jednego warsztatu dla czytelników z wykorzystaniem otrzymanej książki, materiałów i przygotowanego scenariusza (można go dowolnie modyfikować i dostosowywać do możliwości biblioteki);
  • nadesłaniu relacji z warsztatów;
  • włączeniu otrzymanej książki Panna Jones i Książkowe Emporium do księgozbioru biblioteki.

Szczegóły znajdziecie w REGULAMINIE KONKURSU

Zestawy dla 50 bibliotek

50 bibliotek, które zgłoszą się jako pierwsze, otrzyma zestaw składający się z:

• książki Panna Jones i Książkowe Emporium;
  • plakatu A3;
  • 30 zakładek;
  • pocztówek;
  • „rękopisu” do scenariusza.

W konkursie na najlepszą relację z warsztatów (etap II) wygrana biblioteka otrzyma zestaw 20 książek od Wydawnictwa Zielona Sowa. Nagrodą jest również publikacja relacji zwycięskiej biblioteki w serwisie Lustro Biblioteki. Dodatkowo wybrane relacje również zostaną opublikowane, a więc do dzieła!

Materiały do pobrania

Scenariusz możesz dostosowywać do swoich potrzeb. Pamiętaj, że oceniamy także kreatywność przygotowania i przeprowadzenia warsztatów.

Książkowe Emporium_Lustro Biblioteki

Formularz zgłoszeniowy

Etap I został zakończony. Lista bibliotek, które zakwalifikowały się do etapu II

Odkrywamy Książkowe Emporium – wyniki etapu I

Etap I:

• 15 marca 2018 r. o godz. 14:00 – przyjmowanie zgłoszeń Uczestników;
  • do 16 marca 2018 r. – wyłonienie zwycięskich zgłoszeń i wysłanie potwierdzeń drogą elektroniczną;
  • do 23 marca 2018 r. – wysyłka książek do Uczestników.

Etap II:

• do 18 maja 2018 r. – realizacja zadania konkursowego – termin przesunięty do 25 maja 2018 r.;
  • do 30 maja 2018 r. – wybór przez Organizatorów najciekawszej Relacji – termin przesunięty do 25 czerwca 2018 r.