80 książek dla Domu Dziecka – biblioteka szkolna pomaga

Biblioteka szkolna w Stalowej Woli świętuje 80-lecie szkoły przekazując książki dla podopiecznych domu dziecka. Do projektu zaangażowano uczniów i nauczycieli oraz zorganizowano specjalną zbiórkę książek.

80 książek dla Domu Dziecka

Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli w ramach jubileuszu 80-lecia szkoły przygotowuje co miesiąc różnorodne akcje jak: 80 par tańczy poloneza, jogging z 80-tką w tle, 80 rowerów czy 80 basenów.

Niedawno zorganizowano także akcję dzielenia się książkami. Bibliotekarze zaangażowali do niej również jedną klasę z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi.

Celem akcji 80 książek dla Domu Dziecka było zebranie 80 tytułów. Ostatecznie udało się osiągnąć wynik 198 egzemplarzy. Książki edukacyjne i bajki trafią dla dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli.

Zapraszam do zobaczenia efktów zbiórki na stronie internetowej szkoły.

Źródło zdjęć: pixabay.com