spot_img

Biblia Audio – największy audiobook w Europie

Najważniejsza księga świata została nagrana w formie audiobooka. Łącznie 113 godzin i 480 głosów w 3 lata. To największy audiobook w Europie dostępny bezpłatnie. Zobaczcice czym jest Cyfrowy Pomnik Kultury Polskiej i poznajcie sekrety nagrywania.

Cyfrowy Pomnik Kultury Polskiej

Próba udźwiękowienia Biblii stała się priorytetem dla Krzysztofa Czeczota, właściciela studia dźwiękowego Osorno. To właśnie jego pomysł zakiełkował i przyczynił się do współpracy wielu osób, w tym aktorów i amatorów, dla celów społecznych. Warto wymienić kilka tych znanych nazwisk: Magdalena Cielecka, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Stuhr, Piotr Adamczyk, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Agata Kulesza i wielu innych.

– Biblia w cyfrowej postaci, zrealizowana na niespotykaną wcześniej skalę oraz przy udziale tak wielu aktorów, statystów, muzyków, a także zwykłych ludzi, to nasz wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń – Cyfrowy Pomnik Kultury Polskiej – podkreślają realizatorzy.

Superprodukcja

Biblia Audio była nagrywana w Polsce i Izraelu. W nagraniach wykorzystano Biblię Tysiąclecia, tłumaczenie z 1965 roku (wydanie V). Nagraniom towarzyszą emocje za pomocą dźwięków i dobrze dobranej muzyki.

Projekt trwający 3 lata zakończył się sukcesem w grudniu 2017 r. Można powiedzieć, że Biblia Audio jest podróżą do źródła słowa i dźwięku najpopularniejszej księgi świata.

– Jedna godzina gotowego audiobooka to w około 40-50 godzin pracy. Pracy, do której zaangażujemy kilkuset aktorów, ponadto muzyków, reżyserów czy realizatorów dźwięku. Każdy gotowy rozdział zanim osiągnie swój finalny efekt musi zostać nagrany, odpowiednio wyczyszczony, następnie poskładany z innymi nagraniami. Następny etap naszej pracy to udźwiękowienie, komponowanie muzyki, oraz mix ścieżki. Każdy z tych żmudnych etapów wymaga czasu i pracy, jeśli chcemy osiągnąć spektakularny efekt – mówią realizatorzy projektu.

Biblia Audio

Biblia Audio online dla wszystkich

Cała Biblia Audio dostępna jest nieodpłatnie na stronie bibliaaudio.pl – stopniowo dodawane są nowe rozdziały jako osobne pliki. Biblia Audio dostępna jest także w formie płyt CD i pendrivów w sklepie. Co ważne cały dochód jaki zostanie uzyskany ze sprzedaży będzie wsparciem dla produkcji kolejnych część Biblii. Po ciekawostki i inne nagrania zapraszam na specjalny kanał YouTube. Dodatkowo można pobrać przygotowaną aplikację mobilną, aby mieć dostęp do materiałów w dowolnym momencie.

Co ważne Biblii Audio można używać na lekcjach religii bezpłatnie i nie są wymagane do tego żadne zezwolenia. Licencję na publiczne odtworzenie można uzyskać po uprzednim kontakcie z realizatorami. Biblię Audio można używać do prywatnego użytku, jednak jej kopiowanie i wprowadzanie do obrotu, a także publikowanie na innych stronach internetowych w związku z prawem autorskim jest zabronione.

Źródło zdjęć: pixabay.com, bibliaaudio.pl