spot_img

Gry powędrują do bibliotek

Gry planszowe w bibliotece dają nam niezłą hecę! Sprawdźcie, kto wygrał w konkursie Zgrana biblioteka! Gry o łącznej wartości 1600 zł powędrują do pięciu bibliotek w Polsce. Nagrody w konkursie Lustra Biblioteki ufundowało Wydawnictwo Egmont Polska.

W Mikołajki ogłosiłam konkurs dla bibliotek. Już przed świętami otrzymałam prawie 100 zgłoszeń. Nadesłane zdjęcia prezentowały kluby gier planszowych, festiwale, zbiory gier oraz inne własne kompozycje związane z tematem Zgrana biblioteka! Konkurencja była bardzo duża, wybór trudny, ale udało się wybrać 5 najlepszych Zgranych bibliotek.

Zgrana biblioteka – planszówkowy konkurs

Zgrane biblioteki

Gry planszowe powędrują do Zgranych bibliotek! Gratulacje dla wszystkich za pomysłowość, kreatywność i intrygujące kompozycje, a przede wszystkim za zaangażowanie czytelników. Ze zwycięzcami skontaktuję się e-mailowo 🙂

Miejsce I

Nagrodą dla Midicentrum – Biblioteki Publicznej w Suwałkach jest zestaw 4 gier: Pentago, SłowoStwory, Polowanie na Robale, Torres o wartości 410 zł od Wydawnictwa Egmont.

Grę planszową można zrobić samemu i na każdy temat! A to rozszerza wyobraźnię i towarzyszące grze historie czyni jeszcze bardziej wciągającymi – Wojciech Pająk

Miejsce II

Nagrodą dla Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie jest zestaw 4 gier: Pentago, SłowoStwory, Polowanie na Robale, Torres o wartości 410 zł od Wydawnictwa Egmont.

Zdjęcie zostało wykonane podczas „Wieczoru gier” w Artetece. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przetestować prototyp intrygującej swym wyglądem gry „Zero” widocznej na zdjęciu – Anna Szmajdzińska

Miejsce III

Nagrodą dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie jest zestaw 3 gier: Pentago, SłowoStwory, Polowanie na Robale o wartości 260 zł od Wydawnictwa Egmont.

Gry planszowe to przepis dla wszystkich na udaną zabawę. Oto kreatywny Klub „Planszówka” przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie – Justyna Bździuch

Miejsce IV

Nagrodą dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie jest zestaw 3 gier: Pentago, SłowoStwory, Polowanie na Robale o wartości 260 zł od Wydawnictwa Egmont.

Gry planszowe w bibliotece
Dają nam niezłą hecę
Książki czytamy, w planszówki gramy
Czas na zabawie dobrze spędzamy!
Planszówki uczą, planszówki bawią
Planszówki nigdy zawodu nie sprawią!
– Aneta Możdżanowska

Miejsce V

Nagrodą dla Biblioteki Publicznej w Niepołomicach jest zestaw 3 gier: Pentago, SłowoStwory, Polowanie na Robale o wartości 260 zł od Wydawnictwa Egmont.

Pociąg do planszówek – Magdalena Czopik, Waldemar Stelmach

Recenzje gier

Graj w bibliotece! – popularne planszówki

Zródło zdjęcia w lead: pixabay.com