spot_img

Biblioteczne pasmo informacyjne [48]

Zarzuty dla dyrektorów bibliotek, dbanie o rozwój bibliotek na przykładzie Warszawy i Łodzi – to główne tematy poruszane w tym wydaniu Bibliotecznego pasma informacyjnego. Dodatkowo o bezpłatnej mobilnej bibliotece dla seniorów.

Krzywiń: Dyrektorka biblioteki zwolniona

krzywin.pl: Burmistrz Krzywinia zwolnił dyscyplinarnie dyrektorkę biblioteki. Powodem jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych oraz utrata zaufania. Burmistrz na stronie internetowej gminy wymienia przyczyny oraz podaje, że w najbliższych dniach złoży do Prokuratury Rejonowej w Kościanie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Wyrok w sprawie byłej dyrektorki biblioteki w Gogolinie w lutym

radio.opole.pl: Po prawie pięciu latach sprawa sądowa Marioli K., byłej dyrektorki biblioteki w Gogolinie, ma się ku końcowi. Strzelecka prokuratura postawiła Marioli K. 1138 zarzutów związanych z podrobieniem podpisów na dokumentach, fakturach i rachunkach, m.in. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kobieta m.in. miała brać służbowe faktury za prywatne zakupy czy kupować bilety do kina, które sama wykorzystywała, choć wedle dokumentacji były one przeznaczone dla pracowników biblioteki.

Dziewięć lat temu zgubił książkę. Sprawa trafiła do sądu, bo biblioteka nie zapomniała

Warszawa dba o rozwój bibliotek

um.warszawa.pl: 200 placówek bibliotecznych, księgozbiór, który liczy ponad 5 milionów woluminów, nowoczesne nośniki. Warszawskie biblioteki mają potencjał, który warto – z myślą o mieszkańcach – rozwijać. W materiale wypowiedź prezydent Warszawy.

Łódzka Karta Biblioteczna. Od początku 2018 roku działa w Łodzi Biblioteka Miejska

dzienniklodzki.pl: W Łodzi działa już nowa Biblioteka Miejska, która zintegruje przeszło osiemdziesiąt miejskich placówek. Od początku stycznia w Łodzi działa Biblioteka Miejska. Jej dyrektorem jest Paweł Braun, były dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Gry powędrują do bibliotek

Mobilna biblioteka dojedzie do poznańskich seniorów. Biblioteka Raczyńskich 1 lutego uruchomi darmowy dowóz książek

gloswielkopolski.pl: Złota rączka, taksówka dla seniora, pudełko życia – to niektóre z usług oferowanych poznańskim seniorom w ramach projektu „Poznań VIVA senior”. 1 lutego ruszy kolejna. Osoby starsze, które już same nie mogą dotrzeć do biblioteki, będą mogły zamówić książkę telefonicznie. Za darmo dostarczy ją mobilna biblioteka.

Praca z seniorem w bibliotece

Piekło czytania

 

Źródło zdjęć: pixabay.com