spot_img

25. Jubileuszowa Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

Zapraszamy do zgłaszania książek do 25. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Celem Nagrody jest promocja czytelnictwa oraz najlepszej polskiej literatury dla dzieci wśród młodych czytelników, rodziców (opiekunów), nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów kultury. Lustro Biblioteki jest patronem nagrody.

Poprzednia edycja

Koziołki rozdane – 24. Ogólnopolska Nagroda Literacka

Zgłoszenia do nagrody

Organizator MBP Galeria KSiążki w Oświęcimiu czeka na książki napisane i wydane po raz pierwszy przez polskich autorów w 2017 roku. Poszukiwane są publikacje, które spełniają najwyższe kryteria literackie, językowe i graficzne, jak również te, które odznaczają się ciekawym i świeżym pomysłem i nawiązują do jasnej wizji twórczości patrona Nagrody – Kornela Makuszyńskiego.

– To dla nas zaszczyt, że już od 25 lat wspólnie z autorami i wydawcami polskich książek tworzymy kanon najlepszej literatury dla dzieci. Mamy nadzieję, że i w tym roku będziemy mogli liczyć na życzliwe zaangażowanie i zgłoszenia do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego – mówi Leszek Palus – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Galeria Książki w Oświęcimiu.

Aby zgłosić publikację do Nagrody należy wypełnić formularz dostępny na stronie Organizatora i przesłać go wraz z 5 egzemplarzami książki do 15 lutego br. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego, GALERIA KSIĄŻK, Nojego 2B, 32-600 Oświęcim z dopiskiem: CLD Nagroda Literacka.