spot_img

Bo mała książka to wielki człowiek!

Wystartowała kampania promująca czytanie dzieciom „Mała książka – wielki człowiek”. Instytut Książki chce zachęcić rodziców do czytania przedstawiając najważniejsze wartości płynące z lektury. Poznajcie szczegóły i skorzystajcie z bezpłatnego poradnika. Bądź blisko i czytaj dziecku już od urodzenia, bo mała książka to wielki człowiek!

– Książka, którą podarujemy młodym rodzicom, będzie pierwszym przewodnikiem literackim ich dziecka. Czytanie dziecku od urodzenia rozwija jego ducha, umysł i emocje, dostarcza wiedzy o świecie oraz kształtuje kompetencje kulturowe i językowe. Mam nadzieję, że wspólna lektura będzie nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim okazją do budowania silnych i trwałych relacji rodzinnych – mówi Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki.

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka – wielki człowiek

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to kolejna akcja wpisująca się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W jej ramach będzie głośno o korzyściach wynikających z rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Akcji towarzyszyć będzie seria wydarzeń, reklama w różnorodnych mediach. Instytut Książki chce poprzez działania promocyjne w telewizji, radiu, internecie oraz przestrzeni miejskiej zachęcić rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypominać o roli książki w życiu dziecka.

 

Na dobry początek

Wraz z kampanią pojawiło się kilka interesujących materiałów oraz multimediów, które mogą stać się inspiracją do działań w bibliotece. Pomocne mogą być artykuły opatrzone barwnymi grafikami:

Mała książka - wielki człowiek

Zapraszam na stronę internetową wielki-czlowiek.pl, gdzie znajdziecie więcej szczegółów kampanii.