spot_img

Przerwa na wspólne czytanie – akcja dla bibliotek

Zdobądź książki dla biblioteki w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”. Nagrody czekają dla 120 bibliotek, w tym aż 10 tys. książek! Zapoznaj się ze szczegółami akcji i zgłoś swoją bibliotekę.

Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Dziecko, czytając z rodzicami czuje się bezpieczne i kochane – to jedne z przesłanek organizatorów akcji „Przerwa na wspólne czytanie”.

Książki dla bibliotek

Nagrodami w akcji jest 20 zestawów po 250 książek i pufa do wspólnego czytania oraz 100 zestawów po 50 książek. Łącznie 10 tys. książek dla 120 bibliotek. Do tej pory do akcji dołączyło ponad 400 placówek.

Każdy może zgłosić bibliotekę, nawet jej czytelnik. Wystarczy wypełnić specjalny formularz.

Na głosujących także czekają nagrody – 40 tys. książek. Głosy można oddawać raz dziennie według poniższego harmonogramu.

Według regulaminu konkursu udział w akcji mogą brać biblioteki publiczne jednostek samorządu terytorialnego oraz powiatowe biblioteki publiczne działające na terenie Polski.

Terminy

  • do 14.10.2017 – zgłoś bibliotekę
  • 02-31.10.2017 – głosuj na bibliotekę
  • 7.11 – ogłoszenie wyników

Szczegóły akcji dostępne są na stronie wspolneczytanie.pl. Akcję organizuje Kinder Mleczna Kanapka. Ekspertami zostali: Joanna Heidtman, Marta Żysko-Pałuba i Michał Rusinek.

Weź także udział w konkursie Lustra Biblioteki

Czytanie – to działa! – konkurs dla bibliotek

Źródło zdjęć: pixabay.com