spot_img

Czytanie – to działa! – konkurs dla bibliotek

Już teraz możecie wygrać najnowsze książki z serii „Czytam sobie”. Dla 10 bibliotek Wydawnictwo Egmont ufundowało zestaw 4 tytułów. Wystarczy podzielić się swoją inspiracją na promocję czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców, bo jak wiadomo gdy czytamy wszystko jest możliwe.

Czytanie – to działa!

Lustro Biblioteki wraz z Wydawnictwem Egmont Polska przygotowało specjalny konkurs z okazji premiery 4 tytułów z popularnej serii „Czytam sobie”.

Zadanie konkursowe polega na opisaniu jednej inspiracji promującej czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców. W formularzu podaj nazwę inspiracji oraz opisz ją w 200 słowach. Szczegóły i regulamin do pobrania TUTAJ. Na zgłoszenia czekam do końca września br. pod adresem konkurs@lustrobiblioteki.pl

Załącznik w formacie doc do pobrania TUTAJ.

Najciekawsze inspiracje bibliotekarzy zostaną nagrodzone zestawem 4 książek:

  • Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna – Marcin Sendecki
  • Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie – Ewa Nowak
  • Baba Jaga w Ameryce – Zbigniew Dmitroca
  • Pora na pomidora (w zupie) – Justyna Bednarek.

Więcej o nowościach Czytam sobie

4 premiery z serii Czytam sobie

Czytam sobie

Czytam sobie to seria dla najmłodszych, którą warto mieć w wypożyczalni dla dzieci. Każdy bibliotekarz może polecić dzieciom i ich rodzicom książeczki z tej serii do nauki czytania, poznawania faktów i odkrywania przygód bohaterów z charakterem. Lustro Biblioteki objęło serię „Czytam sobie” swoim patronatem.

Zobacz literacki świat Egmontu na czytamsobie.pl