spot_img

4 premiery z serii Czytam sobie

W ubiegły piątek na półki w księgarniach trafiły cztery książeczki z popularnej serii „Czytam sobie”. Nowe propozycje to mnóstwo inspiracji dla bibliotekarzy na przygotowanie warsztatów nauki czytania oraz polecenie wartościowej lektury najmłodszym. Zobacz, jakie nowości przygotował Edukacyjny Egmont.

Czytam sobie w bibliotece

Czytam sobie to seria dla najmłodszych, którą warto mieć w wypożyczalni dla dzieci. Każdy bibliotekarz może polecić dzieciom i ich rodzicom książeczki z tej serii do nauki czytania, poznawania faktów i odkrywania przygód bohaterów z charakterem. Lustro Biblioteki objęło serię „Czytam sobie” swoim patronatem.

Każda wydawana książka jest konsultowana z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu – dzięki temu poziom publikacji jest przygotowany bardzo dobrze od strony merytorycznej. Opisowi historii i przygód towarzyszą również bogate ilustracje, które pobudzają wyobraźnię dzieci. Dodatkową motywacją dla najmłodszych jest specjalny dyplom i naklejki, które gwarantują dobrą zabawę i są dowodem na osiągnięcie 1 z 3 poziomów trudności nauki czytania.

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu „Czytam sobie” w tym roku obchodzi swoje pięciolecie.

Czytam sobie od 5 lat

4 premiery

W ubiegły piątek na półki w księgarniach trafiły cztery nowe propozycje. Wydawnictwo Egmont przygotowało do poczytania następujące tytuły:

  • Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna – Marcin Sendecki
  • Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie – Ewa Nowak
  • Baba Jaga w Ameryce – Zbigniew Dmitroca
  • Pora na pomidora (w zupie) – Justyna Bednarek

Specjalnie dla bibliotek Wydawnictwo Egmont daje 30% rabatu na całą serię „Czytam sobie” w Księgarni Egmont.pl w dniach 21-27 sierpnia br. Nie zapomnijcie skopiować i wpisać kody rabatowego: czytamsobie.

Lustro Biblioteki poleca

Pierwsza nowość na zakończenie okresu letniego wypoczynku to „Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna”. Książka Marcina Sendeckiego została napisana z okazji 155. rocznicy ogłoszenia proklamacji zniesienia niewolnictwa.

czytam sobie

Historia Abrahama Lincolna, konflikt między Południem a Północą, zniesienie niewolnictwa? Fakt, to poważna historia, ale napisana tak, że trudno się od niej oderwać. Bartek ma siedem lat i jedzie z mamą do Waszyngtonu. Tam zwiedza Kapitol, Biały Dom i Mauzoleum Lincolna. To tutaj zapoznaje się z ciekawą, ale i trudną historią Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznaje losy prezydenta, który mimo przeciwności robił wszystko, by zakazać niewolnictwa w Ameryce. Dzięki tej historii nasz bohater zaczyna rozumieć, co to znaczy wolność i dlaczego jest tak ważna dla ludzi.

 

„Droga do Nobla” to kolejna nowość w podserii Fakty. Książka poświęcona jest życiu noblistki Marii Skłodowskiej-Curie skierowana jest czytelników zainteresowanych odkryciami. Ponadto książka uświetnia 150. rocznicę urodzin Skłodowskiej-Curie przypadającą w 2017 roku.

czytam sobie

Maria Skłodowska-Curie niezmiennie fascynuje, przede wszystkim tym, jaką siłą ducha musiała się wykazać, aby w czasach, kiedy nie przyjmowano kobiet na studia, skończyć je na najlepszej francuskiej uczelni, Sorbonie. I to z pierwszym wynikiem! Piotr Curie, gdy poznał Marię, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym wszystkim pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu. To historia kobiety, z której powinniśmy być dumni. Trudno oderwać się od kart tej książki.

 

„Baba Jaga w Ameryce” to prawdziwe szaleństwo na kolorowych stronach zilustrowanych przez Joannę Furgalińską. Dobra zabawa i dużo śmiechu gwarantowane!

czytam sobie

W „Babie Jadze w Ameryce” jest wszystko: zagadka, rodzinna tajemnica, szalone przygody, nieoczekiwany zwrot akcji, szczęśliwe zakończenie, bar na końcu świata, szczotka zamiast miotły, dzikie zwierzęta, tornado, typ spod ciemnej gwiazdy, nowojorska policja, a nawet duchy! Do tego mnóstwo humoru, także absurdalnego, co sprawia, że historię Baby Jagi czyta się z przymrużeniem oka. To doskonała propozycja dla dzieci, które kontynuują naukę samodzielnego czytania. Śledząc przygody energicznej starszej pani, młody czytelnik pochłania stronę po stronie. I oto chodzi!

 

Nowy pomysł w serii „Czytam sobie” na poziomie 1 – Składam słowa, to przepis, czyli nauka czytania i gotowania. Nowy cykl otwiera książka „Pora na pomidora (w zupie)”.

czytam sobie

Eufrozyna zna się na gotowaniu, jak mało kto. Wie, co warto dodać do zupy pomidorowej, aby ta była najlepsza pod słońcem. Spokojnie, naszym czytelnikom zdradza swoje sposobiki na pyszne danko, które uwielbiają prawie wszystkie dzieci. A więc potrzebna będzie bazylia, odrobina masła, szczypta ostrej papryki oraz włoski ser parmezan. Eufrozyna podpowie, ile czego odmierzyć i kiedy co wrzucić do garnka. I robi to tak, że małemu czytelnikowi nie tylko ślinka poleci, nie tylko zechce, jak najszybciej zabrać się do gotowania, ale też połknie książkę, stronę po stronie, zupełnie niechcący. To zasługa fantastycznego tekstu Justyny Bednarek, ale też soczystych ilustracji Darii Solak, która – jak sama przyznaje – kocha jeść i malować pomidory.

Wkrótce dla bibliotek nowy konkurs z nagrodami!