spot_img

Domowe kino, czyli e-wypożyczalnia filmów

Zmiana nośnika i zmiana zbiorów bibliotecznych, czyli udostępnianie filmów z e-wypożyczalni. Tak nowojorska biblioteka dostosowuje swoją ofertę do czytelników. Użytkownicy dzięki karcie bibliotecznej będą mogli korzystać z dostępu do 30 tys. filmów.

e-wypożyczalnia filmów

New York Public Library do swojej oferty dodała e-wypożyczalnię filmów. Do tej pory wypożyczane były jedynie filmy edukacyjne na nośnikach takich jak DVD czy Blu-ray. Z nowej e-wypożyczalni filmów skorzystają studenci i pracownicy 3 tys. uczelni oraz każdy użytkownik biblioteki powyżej 13 roku życia. Dostęp do oferty filmów zapewni karta biblioteczna oraz karta dostępu z kodem PIN.

filmy

Domowe kino

Do wyboru mają filmy fabularne, dokumentalne, szkoleniowe oraz do pomagające w nauce języków obcych. Nie zabraknie też klasyki kina i współczesnych filmów. Oferta e-wypożyczalni to także filmy z transkrypcją i napisami. Filmy można oglądać na smartfonach, tabletach, komputerach i smart TV. W ciągu miesiąca każdy użytkownik będzie mógł obejrzeć 10 filmów z oferty firmy Kanopy. Limit dotyczy także okresu oglądania – każdy film na 3 dni.

Źródło zdjęć: pixabay.com, nypl.org